top of page

עשייה חברתית בברצלולה

בברצלולה, עשיית חברתית היא חלק מהמוטו והשגרה, ובין כל הסיורים והעבודה המרובה, תמיד ישנו מקום לעשות משהו עבור הקהילה.

הדרכים הן רבות ומגוונות, אז הנה טעימה קטנה מהפעילות והעשייה החברתית שלנו:

ברצלולה תורמת לקהילה הישראלית בברצלונה

הקהילה הישראלית בברצלונה מונה חברים רבים אשר סיבות מגוונות הובילו אותם לכאן כמו עבודה, לימודים, אהבה, שורשים ועוד. אולם המשותף והמחבר בין כולם הוא הרצון להרגיש את תחושת השייכות, תחושת הקהילתיות, לחגוג יחדיו את החגים היהודים וגם לדבר קצת עברית!
הישראלים תמיד אוהבים להרגיש כמה שיותר בבית, גם כשהם רחוקים מהמולדת, ואכן - אין ספק כי הקהילה הישראלית בברצלונה עושה פעילות ענפה בתחום זה. הקהילה מייצרת תחושת ביתיות ומשפחתיות, וכאן גם הפעילות של ברצלולה נכנסה למשוואה – מניע אותנו רצון חזק לתת בחזרה לקהילה שאנו חלק ממנה, וזאת דרך פעילויות כיפיות, חברתיות ומגבשות שיגרמו לחיזוק תחושת הקהילתיות, ומה יותר טוב מאשר לטייל ביחד? 😊

אחת למספר חודשים (בדרך כלל בסמיכות לחגים), ברצלולה יוצאת בפעילויות חברתיות ומגבשות לכל חברי הקהילה, ללא מטרת רווח, וכמובן הכל "דרך הרגליים" בסיורים המגוונים והרבים שיש לברצלולה להציע. סיור לילי בפורים במתכונת מסיבת תחפושות וסיור בהר היהודים מלא סופגניות בחג החנוכה הם רק חלק מהסיורים הכיפים שנערכו בשנה האחרונה.

סיור לקהילה היהודית בברצלונה

סיורים וירטואליים בימי קורונה

בעקבות נגיף הקורונה, במרץ 2020 נכנסה ספרד למצב חירום והסגר מדיני כמו מדינות רבות ברחבי העולם. אין ספק שענף התיירות קיבל את הטלטלה הראשונה ומשם הדרך הייתה מהירה גם לשאר התחומים. כמו יתר הקולגות שלנו בענף התיירות, גם אנו קיבלנו מבול של ביטולים, ההזמנות פסקו ובמהרה מצאנה עצמנו מחוסרות עבודה.

על אף שקל היה ליפול לייאוש, רוחנו לא נפלה וכבר במהלך השבוע הראשון לבידוד התחלנו בפרויקט חדש ומרגש- Barcelola Live Show-סיורים וירטואלים קצרים וחינמים בשידור חי מדי יום. 

הסיורים התחילו מתוך מחשבה על מציאת עיסוק בימי הבידוד, שמירה על השפיות, וכמובן- מתוך מחשבה על שמירת הקשר עם המטיילים שלנו בעבר ובעתיד.

במהלך הבידוד שארך כחודשיים שלמים, ערכנו למעלה מ-50 סיורים וירטואלים, כשבכל אחד מהם לקחו חלק עשרות צופים.

באמצעות הסיורים הוירטואלים הצופים בבתים יכלו לנדוד אל מחוזות וארצות רחוקים מתוך הסלון, והכי חשוב- לקבל תוכן ועניין במהלך הבידוד הקשה.

כמובן שזה לא הסוף- עד שהעולם יחזור לעצמו ותוכלו לבקר אותנו בברצלונה, אנחנו ממשיכות בכל הכוח בסיורים הוירטואלים דרך עמוד הפייסבוק שלנו כאן. אז הישארו מעודכנים!

סיורים וירטואלים בברצלונה

סיורים וירטואליים לעמותות ברחבי הארץ

בימים אלו ישראל, ספרד, ורוב המדינות ברחבי העולם לומדות כיצד לחזור לשגרת חיים נורמטיבית ככל הניתן בצל משבר הקורונה. אז אמנם כבר איננו נמצאים בבידוד, אולם רבים מאתנו איבדו את עבודתם, יציאה מהבית ומפגשים חברתיים עדיין מזמנים לנו סכנה להידבקות בוירוס, ומרכזי תרבות כמו תיאטראות, בתי קולנוע, חוגים והרצאות עדיין לא חזרו לפעילות. בעקבות המצב, אט אט מצאנו עצמנו מנהלים את חיינו במרחב הוירטואלי והדיגיטלי, באמצעות אפליקציית זום.

כפי שכתבנו קודם, ברצלולה רואה בעשייה חברתית חשיבות עליונה ועל כן- אנו ממשיכות בתרומה לקהילה במתן הרצאות זום, והפעם- גם לעמותות ברחבי הארץ.

הנה חלק מהעמותות עבורם ערכנו הרצאות זום:

 

פרויקט זהב בזום- מיזם התנדבותי וחשוב מאוד למען אזרחים ותיקים וניצולי שואה. הפרויקט רץ מפה לאוזן והיום לוקחים בו חלק עשרות אזרחים בני הגיל השלישי. המיזם הוקם בהתנדבות ובמטרה לייצר תחליף לפעילויות החברתיות של האוכלוסיה המבוגרת שנסגרו בבתים לאור המצב בתקופת הקורונה. 

קבוצת ״שכולו טוב״- ״שכולו טוב״ היא עמותה ישראלית הפועלת לקידום ושילוב תעסוקתי וחברתי לאנשים עם התמודדויות נפשיות בקהילה על ידי הפעלת מרכזי שיקום והכשרה תעסוקתיים וחברתיים המאפשרים למקבלי השירות לבחור את המסגרת המתאימה להם ביותר. התפשטות נגיף הקורונה והסגר הממושך שהוטל על העסקים בישראל הגיע גם אל מקבלי השירות של ״שכולו טוב״ כך שאלפי מתמודדים היו ספונים בביתם במשך חודשים. מתוך הרצון לפתח עשייה משמעותית גם מהבית, הוקם אתר הלייבים של ״שכולו טוב״ ובו הרצאות מעשירות, סדנאות והכשרות.

לפרטים נוספים על העמותה לחצו כאן.

המרחב לחיים עצמאיים בגליל- נגישות ישראל- המרחב לחיים עצמאיים בגליל היא שלוחה של עמותת נגישות ישראל, הפועלת בגליל העליון ומספק מענה חברתי לאנשים עם מוגבלות מגיל 18 ומעלה באמצעות פעילות ספורט ופנאי, פעילות הסברה ושינוי עמדות כלפי אנשים עם מוגבלות.

ניתנה לנו הזכות לערוך הרצאה מונגשת לאנשים עם מוגבלות בשמיעה ובראייה, ונהננו מכל רגע. 

לפרטים נוספים על העמותה לחצו כאן.

״לעשות מעשה טוב היא משימתו המהוללת ביותר של האדם״

סופוקלס

bottom of page