top of page

סיורים חינמיים ע״ב טיפ של ברצלולה

BORN TO BE WILD

כשאמנות וקולינריה נפגשים

לא תמצאו שכונה יותר אמנותית, אופנתית, אוונגרדית ובוהמיינית בברצלונה מ"אל- בורן". השכונה היא מבוך סמטאות מתפתל אין-סופי ובו ניגודיות משלימה בין תקופה ימי-ביניימית לבין חדשנות וטרנדיות. 

       "אל בורן" היא למעשה חלק מרובע "לה ריביירה" שמשמעותו "החוף", ובו נחנך במאה ה-19 השוק המרכזי של פירות וירקות עבור ברצלונה כולה. לכן, באופן טבעי הפכה שכונת "אל בורן" לאזור הקולינרי של העיר, בו שוכנות מסעדות טפאסים וקוקטיילים, קונדיטוריות שזכו בפרסים, מסעדות ספרדיות ובינלאומיות החבויות לאור נרות, כשהכל מוקף בוטיקים אופנתיים של מיטב המעצבים המקומיים.

     "אל בורן" היא שכונה המכילה בתוכה גם ממיטב האמנות, החל ממבני מודרניסטה כמו ארמון המוזיקה המרהיב, מוזיאון פיקאסו, הכנסייה הגותית העתיקה-סנטה מריה דל מאר, מבנה שוק סנטה קתרינה, מופעי פלמנקו, ומיטב אמנות הרחוב והגרפיטי.

          בסיורינו בבורן, נשוטט בסמטאות השכונה, תוך כדי נטעם ממיטב המאכלים של המקום, נבקר בחנויות מעצבים ונספוג היסטוריה ואמנות שהתמזגו להן לישות אחת.

*תגיעו רעבים!! 

 

משך הסיור: 3 שעות

ימים ושעות: ג׳ - 17:00, ה׳- 17:00, ו׳ -16:00

נק׳ מפגש: תחנת מטרו - Jaume 1

גותיראמבלה ללא הפסקה

אל הלב הפועם של ברצלונה

כיכר קטלוניה, שדרת לה-ראמבלה והרובע הגותי מהווים את הלב הפועם של ברצלונה והאזור האהוב ביותר על התיירים. על אף שהיום בקרב המקומיים האזור זוכה לתדמית של אובדן האותנטיות, את ההיסטוריה העשירה, הארוכה והמרתקת שלו אי אפשר לקחת ממנו.

          ברובע הגותי נסייר בסמטאותיה הצרות של העיר העתיקה, נבקר בקתדרלה הגותית, כיכר העירייה, פלאסה ריאל, ונשמע על ההיסטוריה וההתפתחות של העיר ברצלונה שהוקמה על ידי הרומאים והתחילה דרכה ככפר דייגים קטן מוקף חומות. אנו נעבור בפינות בהן מסתתרים סודותיה הכמוסים והקסומים ביותר, מקומות רווי סיפורים שללא הדרכה ניתן בקלות לפספס ולחלוף על פניהם. 

        בלב הרובע הגותי שוכן לו הרובע היהודי, בו התקיימה הקהילה היהודית במשך מאות שנים. נשמע על הסיפור היהודי, נעבור בבית הכנסת העתיק ונלמד על המאורעות והתהליכים שהובילו את הקהילה העשירה והמשגשגת לצו הגירוש ב-1492.

        ברמבלה נחוש את קצב העיר, נלמד איך מנחל אכזב שזרם אל הים התיכון נוצרה שדרה רחבה ומפוארת, נעבור לצד הגלידרייה הטובה ביותר בעיר, בית האופרה העתיק ובכל מה שיש לשדרה להציע.

 

משך הסיור: 3 שעות

ימים ושעות: א׳- 17:00 ד׳ - 17:00, ש׳ - 10:00

נק׳ מפגש: מסעדת הארד רוק קפה, כיכר קטלוניה

 המסע בעקבות גאודי והמודרניסטה

אין דבר הקוסם לקטלאנים יותר מהאתגר להיות האוונגרד של האמנות, זהו הקסם שהביא אותם לפני יותר ממאה שנה להפוך את עירם למקדש של ארכיטקטורה מודרניסטית. אנטוניו גאודי היה לאחד מאותם אדריכלים ששינו את פני העיר בהצליחו להוציא את ברצלונה מאפרוריות וחד-גוניות משעממת ולהכניס בה צבע ועניין, כך שבכל פינה בעיר המתהלך יסובב ראשו ולא יוכל להישאר אדיש. 

         שגעונו הגאוני של גאודי מגדיר את ברצלונה כאחת הערים היפות בעולם, אך היה נדרש זמן רב למקומיים לעכל את סגנונו. הבעיה היא שבגלל ההתמקדמות באמן אחד, נותרו שאר היוצרים בני תקופתו מאחורי הקלעים. אדריכלים כמו מונטאנר וקדפאלק לא זוכים כיום לאותה התהילה (שלא בצדק) ובסיורנו ניתן את הכבוד הראוי גם להם. 

       סיורנו יתמקד ברובע ה"אישמפלה", נתחיל בשדרת "פאסג' דה גרסיה"- שדרת החן והחסד של העיר, נבקר במבני המודרניסטה הפזורים לאורכה כמו "קאסה באטיו" ו"קאסה מילה" ולסיום נגיע אל ה"סגרדה פמיליה", מפעל חייו של אנטוניו גאודי-הכנסייה הגדולה בעולם שעד ימינו לא סיימו לבנותה.

*הסיור לא כולל כניסה למבנים השונים.

 

משך הסיור: 3 שעות

ימים ושעות: א׳- 10:00 ג׳ - 10:00, ו׳ - 10:00

נק׳ מפגש: מסעדת הארד רוק קפה, כיכר קטלוניה

קרנבל באל רבאל

סיור גרפיטי ואמנות רחוב

מצדו המערבי של שדרת הרמבלה שוכן רובע "אל רבאל", שכונה נוספת בעיר העתיקה. עם השנים שכונת "אל רבאל" קיבלה תדמית לשמצה בשל חיי הלילה, הזנות והפשיעה, אולם תדמית השכונה השתנתה בצורה משמעותית בשנים האחרונות בשל מיקומה המרכזי, ובזכות צעד נבון של עיריית ברצלונה שהחליטה למקם בה חלק ממרכזי התרבות הטובים בעיר. הרובע גם קיבל את השם "צ'יינה טאון" בשל המהגרים הרבים השוכנים בה, אולם המאפיין ביותר את "אל רבאל" היא ללא ספק אמנות הרחוב והגרפיטי.

        ברצלונה מאז ומעולם ניחנה באמנים ששינו את פני העיר- האדריכלות של אנטוניו גאודי, הפסלים של חואן מירו והציורים של פיקאסו. עם זאת, בשנים האחרונות ברצלונה התפתחה להיות העיר המובילה באירופה לגרפיטי ואמנות רחוב. 

        להתהלך בסמטאותיה של העיר ברצלונה זה כמו להלך בגלריה אחת גדולה, ובסיורנו נשמע על ההיסטוריה וההתפתחות של הגרפיטי בכלל ושל ברצלונה בפרט, נעמוד על סוגי הגרפיטי ועל מעמדו בחוק. נבקר במקומות עם אמנות הרחוב הטובה והמעניינת ביותר ועל הדרך נחווה את התרבות העכשווית והאותנטית של רבאל, על הניגודיות המשלימה בין הזר למקומי, בין מבני התרבות החשובים לדאון טאון הפשוט, והקשר החזק של השכונה לסצנת הרחוב המתעוררת בברצלונה.

משך הסיור: שעתיים וחצי

ימים ושעות: ד׳- 10:00  ו׳ - 10:00

נק׳ מפגש: מסעדת הארד רוק קפה, כיכר קטלוניה

OFF THE TRACK

אל לב שכונת גרסיה האותנטית

שכונת גרסיה עם הקסם הבתולי החלה דרכה ככפר עצמאי ונפרד מחוץ לברצלונה עד שסופחה אליה באופן רשמי במחצית השנייה של המאה ה-19. על כן, לגרסיה זהות ייחודית כשלתושבי השכונה זיקה עמוקה לשורשים, למנהגים ולהיסטוריה הקטלאנית. פה תשמעו את השפה הקטלאנית בלבד, תתוודאו לניגודיות המשלימה בין וותיקי השכונה המוכרים את מרכולתם בחנויות עתיקות, לבין הרוח הצעירה והמדליקה של גרסיה- מקום משכנם של אמנים ומעצבים מקומיים, החל מגלריות אמנות ועד עיצוב תכשיטים.  

       סימן ההיכר של שכונת גרסיה הן אינספור הכיכרות המרווחות והמוארות המייצגות את הלך הרוח של המקום. נתחיל מ"קאסה ויסנס"- הבית הראשון אותו תכנן אנטוניו גאודי ולאחריו נתהלך מכיכר לכיכר, בין בתי הקפה והברים הגדושים מבוקר עד לילה בצעירים ומבוגרים כאחד. נלמד על המסורת והמנהגים הקטלאנים כמו ריקוד הסרדאנה העממי והמגדלים האנושיים, נשמע על סגנון המוזיקה שהתפתח על ידי הצוענים של גרסיה, נטעם מטעמים מקומיים, ועל הדרך גם נלמד על הגרפיטי המקשט את רחובות השכונה.  

אז אם מיציתם להתהלך על הרמבלה הלוך ושוב ואתם רוצים להכיר את ברצלונה האותנטית- הסיור הזה הוא  לגמרי בשבילכם.        

 

משך הסיור: שעתיים

ימים ושעות: ג׳- 10:30, ש׳- 17:00

נק׳ מפגש: תחנת מטרו - Fontana

היהודים באים

סיור פסטורלי בהר היהודים

הר היהודים (מונטג׳ואיק בקטלאנית) הוא ההר החשוב ביותר בברצלונה וחשיבותו נודעת עוד מימי קדם. כיום, ההר מהווה ריאה ירוקה, בה מקומיים ותיירים מגיעים ליהנות מרוגע, שלווה, אוויר צח ונוף משגע על העיר. במהלך השנים העירייה דאגה בחוכמה לפתח ולטפח את המונטג׳ואיק כך שהיום ניתן למצוא עליו חלק מאתרי החובה בברצלונה.
         במהלך הסיור נבקר בכל האתרים החשובים הנמצאים על ההר תוך שנצפה בנוף עוצר נשימה על העיר. נתחיל את הסיור בנסיעה קצרה בפוניקולר- רכבת השיניים שתעלה אותנו במעלה המונטג׳ואיק, וניכנס אל תוך הירוק הפסטורלי של האזור. הר היהודים שופע פארקים, עצים, גנים בוטניים, מפלים ומסלולי הליכה משגעים ונעבור ביניהם תוך כדי שנבקר לצד מוזיאון חואן מירו, האצטדיון האולימפי, ארמון המוזיאון הלאומי של קטלוניה ומזרקות הקסם. נדבר על ההיסטוריה של ההר ועל חשיבותו לעיר מאז ועד היום, נבין מדוע הר היהודים קיבל את שמו, נכיר את האירועים המכוננים שהתרחשו עליו, ונזכה לצפות בנוף 360 מעלות על העיר שאנו כל כך אוהבים. אז בואו להרגיש קצת מחוץ לעיר בתוך העיר ולנשום אוויר פסגות על הר היהודים.

משך הסיור: שעתיים וחצי

ימים ושעות: ב׳ - 15:00, ה׳ - 10:00, ש׳- 15:00.

בחודשי יולי-אוגוסט, בימי שני ושבת הסיור יתחילה בשעה 17:00

נק׳ מפגש: תיאטרון Apolo, צמוד לתחנת המטרו Paral-lel

בין ים להר

אל שער הניצחון, פארק סיוטאדלה, שכונת ברצלונטה וחופי הים

ברצלונה היא עיר ללא הפסקה, וכשנמאס מהרעש וההמולה ונפשך זועקת לברוח מהאורבניזם ונוף הבניינים המיתמרים, בברצלונה תמיד ישנו מקום מפלט. את ברצלונה עוטף מצד אחד ההר, ומצד שני הים, וביניהם נמצא הפארק הירוק והאהוב כל כך על המקומיים.

       סיורינו מתחיל בשער הניצחון המרשים, אחד מסמליה המובהקים של העיר ברצלונה, ומשם, נכנס אל תוך הירוק הפסטורלי של פארק סיוטאדלה- הפארק הגדול, החשוב והיפהפה של העיר ונזכה לראות את המזרקה היפה ביותר של ברצלונה. הממותה המפורסמת, האגם ובית הפרלמנט. משם, נמשיך אל שכונת ברצלונטה המדהימה, אחת השכונות המיוחדות והאותנטיות ביותר בעיר. פעם היתה זו שכונה מלאה בהרפתקנים נועזים, יורדי ים, דייגים, קפטנים ומלחים, וזאת בזכות ההיסטוריה המרתקת שלה הקשורה לים. כיום, תמצאו בה אין ספור מסעדות טאפאסים, בתי קפה, ברים ומאפיות ואת רחובותיה ממלאים מקומיים ותיקים ועליזים שרבים מהם ומשפחותיהם עסקו בדייג.

 

לסיום, נגיע אל חוף הים  הכחול-עמוק של הטיילת הנפלאה שנדמה כי אין לה סוף ונזכה לשאוף אוויר ים תיכוני, בריזה מלטפת ונוף משגע על העיר.

         הסיור כולו מלווה בהסברים על החולף על פנינו, האירועים שהפכו את ברצלונה מעיר נמל חנוקה למה שהיא היום, סיפורים מרתקים על פיראטים, מלכים ואפילו צוענים, והכל באווירה פסטורלית וקסומה. 

משך הסיור: 3 שעות

ימים ושעות: ב׳ - 10:00 ה׳- 10:00

נק׳ מפגש: שער הניצחון

הצד האפל של ברצלונה

סיור לילי בעיר העתיקה

כל תייר בביקורו בברצלונה מסייר בעיר העתיקה. אולם אחרי רדת החשיכה, הסמטאות הצרות מחביאות בתוכן סודות כמוסים ואפלים. בסיור הלילי שלנו בעיר העתיקה תשמעו על הסיפורים המפחידים והמסתוריים ביותר של ברצלונה. חלקם אמיתיים, חלקם נותרו בגדר אגדות אורבניות שעברו מדור לדור במשך השנים. בסיורנו נעבור בשכונות המרכיבות את העיר העתיקה- הרובע הגותי ואל רבאל, ותחת פנסי הרחוב המאירים את הסמטאות באור מיסתורי ואפלולי, נשמע על הרוצחת הסדרתית של ברצלונה, על הבתים הרדופים, כיכרות ההוצאה להורג, והשדים והרוחות של העיר. נבקר בברים הפועלים למעלה מ-150 שנה בהם ישבו ושתו את יגונם הדמויות המפורסמות של העיר, מקומות בהם הזמן עצר מלכת, ונדבר על כל מה שרציתם לדעת אבל תמיד התביישתם לשאול- סקס, סמים, בתי בושת וחיי הלילה של ברצלונה
בואו להכיר את הצד האפל של העיר, כי ברצלונה של הלילה היא לא אותה ברצלונה של היום.


*בשל האופי הייחודי של הסיור, הסיור לא מתאים לילדים מתחת לגיל 16. 
    

משך הסיור: שעתיים

ימים ושעות:

נובמבר-מרץ: 19:00, אפריל-20:00 מאי-אוקטובר: 21:00,

נק׳ מפגש: מסעדת הארד רוק קפה, כיכר קטלוניה

סיור כריסטמס

סיור לילי בין אורות החג,שוק הכריסטמס והפתעות טעימות!

הסיור מתקיים במהלך חודשי דצמבר-ינואר.

הגיעה התקופה הזו בשנה שכולנו אוהבים!

העיר מתקשטת באורות מנצנצים, החנויות מעוטרות בקישוטים מרהיבים, עצי חג המולד ממלאים את הרחובות, דוכנים ושווקים גודשים את הכיכרות, ריח הערמונים ממלא את האף, ומליוני תיירים מסתובבים עם מתנות ביד. כמה כיף שחודש דצמבר כבר כאן! ואם אתם מגיעים לחופשה בבירה הקטלאנית, אסור לכם לפספס את כל היופי שיש לעיר הזאת להציע!

בניגוד לערים אחרות באירופה, מזג האוויר בברצלונה בתקופה הזאת נוח למדיי, וכל שנותר לנו הוא לצאת לרחובות וליהנות מהאווירה החגיגית!

במיוחד בשבילכם, פתחנו במהלך חודש דצמבר סיור ייחודי במינו- סיור כריסמס! סיור שבמהלכו נתרגש יחדיו ונהנה מאורות החג, השווקים והמטעמים, תוך כדי שנלמד על המנהגים והמסורות הקטלאניות של חג המולד.

אז מי הם בולי העץ המחייכים אלינו בכל פינה? מי היא דמות ״המחרבן״ שגורמת לנו להתפקע מצחוק כל פעם מחדש? מה זה טורון? איפה נמצאים אורות החג הכי שווים? והיכן שותים את השוקו חם הכי טוב בעיר?!

אז למה אתם מחכים?! הצטרפו אלינו לסיור כריסמס בלתי נשכח!


הסיור כולל: 

אורות חג המולד, הרובע הגותי, כיכר העירייה, הקתדרלה, שוק הכריסטמס, שדרת פאסג׳ דה גרסיה המרהיבה, 2 עצירות מתוקות, מתחם אל נסיונאל הגסטרונומי, מופע האורות על קאסה באטיו של אנטוניו גאודי.

 

הסיור חינמי על בסיס טיפ.
 

משך הסיור: שלוש שעות

ימים ושעות: א, -ד׳ וה׳-, 18:00-21:00

נק׳ מפגש: בית הקפה Strarbucks, בכיכר Jaume ברובע הגותי

סיור כריסטמס.png

לו״ז הסיורים שלנו


סינון לפי:
bottom of page