אז איפה המטרו? בברצלונה התנהג כברצלונאי

עודכן: 16 באוג׳

ברצלונה היא עיר אורבנית, קוסמופוליטית הנמצאת תמיד בתנועה. היא לא גדולה כמו לונדון, אך גם לא קטנה כמו אמסטרדם, היא בדיוק במידה הנכונה 🙂.

האמת, הדרך הטובה ביותר להכיר את העיר היא באמצעות הרגליים- תלכו, תצעדו ותסתובבו עד שהרגליים שלכם יתחננו למנוחה. זה כל הכיף! חוץ מזה, שככה אתם גם חוסכים כסף ועל הדרך שורפים את הקלוריות של הטאפאסים. אבל מה לעשות, יש מקומות אליהם תרצו להגיע שלא נמצאים ממש במרכז העיר. פארק גואל, קאמפ נואו והסגרדה פמיליה הם רק חלק מהמקומות שחובה לבקר בהם אם אתם נמצאים בברצלונה, אולם בכדי להגיע אליהם בהחלט עדיף לקחת תחבורה ציבורית.


בלוג זה יעסוק בדרכים היעילות ביותר להתנייד בברצלונה, ובצורה החסכונית ביותר. נכון שמוניות הן הדרך הקלה, אולם בהחלט לא הזולה ביותר, וייתכן מאוד שגם לא המהירה ביותר במידה ויש פקקים, אז התנהגו כמו המקומיים, קפצו על רכבת או אוטובוס, והתחילו להכיר את ברצלונה.


AEROBUS-משדה התעופה למרכז העיר

אז הרגע נחתתם, מבולבלים ועייפים, והשאלה המתבקשת היא- איך מגיעים לבית המלון מבלי שנהגי המוניות ישחטו אותנו במחיר. אם אתם עייפים מדי להיסחב בתחבורה הציבורית, או חוששים להתברבר, אין ספק שהדרך המהירה אולם גם היקרה היא באמצעות מונית. אבל בואו אגלה לכם סוד- יש אוטובוס מדהים שיוצא כל 5 דקות משדה התעופה אל מרכז העיר, בעלות של 5.90 אירו בלבד!

שדה התעופה של ברצלונה נקרא אל פראט (El Prat Airport) ונמצא במרחק של כחצי שעה נסיעה ממרכז העיר. בשדה התעופה ישנם שני טרמינלים הרחוקים זה מזה כ-4 ק"מ - T1 ו-T2, ובשני הטרמינלים מופעלים קווי האוטובוס של AEROBUS- אוטובוסים כחולים היוצאים בכל 5 דקות אל העיר. אם אתם מתקשים למצוא אותם- פשוט תשאלו את אחד העובדים בשדה והם בשמחה יכוונו אתכם.


במידה ותחליטו גם לחזור בסיום הטיול לשדה התעופה עם האירובוס, חשוב לשים לב מאיזה טרמינל אתם טסים ובהתאם לכך לעלות לקו האוטו