top of page

חג המולד בברצלונה– 2023 – המדריך המלא!

ברצלונה היא 'ה'-עיר בכל הנוגע לחג המולד!

מזג האוויר הנוח ושמחת החיים של הקטלאנים- הם שממלאים את העיר בימי החג באווירה מיוחדת וקסומה. אז אם תכננתם להגיע לברצלונה במהלך חודש דצמבר- ברצלונה מזמינה אתכם לחגוג יחד איתה!


בבלוג זה תוכלו להנות מהמדריך המלא שלנו לחג המולד הכולל תאריכים חשובים, שווקים, מזג אוויר, סיורים ועוד.


אז מה ברצלונה מתכננת לנו?

רחובות מוארים, חגיגות עירוניות, שווקים צבעוניים, קונצרטים וקינוחי חג מיוחדים!


ימי החג:


חג המולד: 24-25 בדצמבר.

חג המולד הוא חג נוצרי המציין את הולדת ישו. הנוצרים מאמינים כי לידתו של ישו מהווה הגשמה של נבואות התנ"ך על בואו של המשיח אשר יגאל את העולם מחטאיו ויביא לגאולה.

החג מתחיל עם ערב חג המולד, הנחגג בערב של ה-24/12, ונקרא בספרדית Nochebuena. במרבית המקומות בעולם, בערב זה סועדים סביב שולחן יחד עם המשפחה.

בספרד ובעיקר בקטלוניה, דווקא ה-25 בדצמבר הוא היום החשוב של החג. ביום זה המשפחה עורכת ארוחת צהריים גדולה וחגיגית, ובמהלך היום פותחים מתנות. בנוסף, הספרדים- שידוע שאוהבים למשוך את החגיגות ככל הניתן, חוגגים ב-26/12 את יום ״סאנט אסטבן״, כשלמעשה זה פשוט עוד יום חופש שהתווסף לחג המולד.


תיירים רבים חושבים שזה יכול להיות מאוד נחמד להגיע לברצלונה בזמן חג המולד, אולם אם תשאלו אותנו- זה פחות מומלץ. במהלך החג כל החנויות סגורות ו-80% מהמסעדות סגורות במשך יומיים וחצי רצופים. בימים אלו המשפחות בדרך כלל נוסעות אל הסבים, יושבים מול האח במשך ארבעה ימים, אוכלים, שותים וישנים סיאסטה, ובגדול ממעטים לצאת מהבית אל הקור. זהו החג הכי משפחתי שיש. אז מלבד האורות היפהפיים המקשטים את העיר, לא כל כך מומלץ להגיע לברצלונה בין ה-24-26 לדצמבר.


חגיגות השנה החדשה: ערב ה-31 בדצמבר וה-1 בינואר:

ה-1/1 הוא יום השנה החדשה, והחגיגות מתחילות ערב לפני כן ב-31/12. ה-1 בינואר הוא יום חופש ציבורי ובמהלכו רוב המקומיים מעדיפים לנמנם כי ערב לפני כן רובם הלכו לישון עם שחר בחגיגות סוף השנה, ואם לא התחלת את השנה עם חמרמורת- סימן שמשהו לא בסדר איתך. על כן, ה-1 בינואר הוא בדרך כלל יום שקט וכמעט הכל סגור. בצהריים בדרך כלל אוכלים עם המשפחה את שאריות ארוחת הערב ובקיצור, זהו יום מנוחה, והמנוחה מקודשת לספרדים יותר מהעבודה, כך שאין דרך אידיאלית מזו לפתוח את השנה שבפתח. בכל אופן, עבור התייר האווירה היא עדיין חגיגית, הקסם של ימי חג המולד עוד באוויר, כולם מלאים בשמחה ואנרגייה טובה, ובכלל, מומלץ מאוד לחגוג את השנה החדשה בברצלונה.

בארץ שלא כמו בספרד אנו קוראים לערב זה הסילבסטר, ובלילה זה מקבלים את השנה החדשה ברעש וצלצולים.


מבחינת הנוצרים חג זה הוא המקבילה שלנו לראש השנה. על כן, בערב זה נהוג לאכול ארוחת ערב עם משפחה וחברים קרובים, ולאחריה- לצאת ולחגוג עד אור הבוקר.

הברים, המסעדות והמועדונים שופעים באנשים מחוייכים ושיכורים, וכבר אמרנו שהספרדים יודעים לחגוג, כך שברצלונה היא ללא ספק המקום המושלם לקבל את השנה החדשה.

אבל זה לא הסוף...

בערב השנה החדשה, ב-31/12 בשעת חצות, ממש כמה רגעים לפני השעה 00:00, כל ספרדי וקטלאני מתייצב מול הטלוויזיה לאחר ארוחת הערב המפוארת, כשבידו 12 ענבים. כחצי דקה לפני השעה 00:00, מופיעה בטלוויזיה שדרנית טלוויזיה ונשמעים 12 פעמים פעימות שעון. בכל פעימה יש לאכול ענב אחד, כך שב-12 פעימות (12 שניות בערך) אוכלים 12 ענבים. זה מאוד משעשע, ואני תמיד בסוף נראית כמו אוגר עם לחיים נפוחות ומצחיקות. 🍇 🐹 🍇 🐹 🍇 🐹

לאחר הטקס ההזוי, פותחים כמובן בקבוק קאווה ומברכים ומנשקים את כולם באיחולי שנה טובה.

בברצלונה, החגיגה הגדולה נערכת בכיכר אספנייה. אלפי תיירים ומקומיים כאחד מגיעים לכיכר בסמוך למזרקות הקסם ומחכים לפעימות השעון. מיד בסיום הטקס הביזארי, מתחיל מופע זיקוקים מרשים ביופיו!!


חג המלכים המאגים: ערב ה-5 לינואר וה-6 לינואר.

על פי הברית החדשה מסופר כי שלושה מלכים עשו את כל הדרך מן המזרח עד האסם בבית לחם בו נולד ישו כדי להעניק לו מתנות ולהפיץ את דבר הולדת המשיח ברחבי ממלכותיהם. כך, על פי האגדה, בלילה של ה-5.1 מדי שנה פוקדים המלכים כל בית ובית ברחבי הגלובוס ומותירים מתנות לילדים. על-פי המסורת, מגיעים המלכים כשהם רכובים על גבי גמלים ועל כן, העירייה מארגנת תהלוכת מלכים הנקראת Cabalgatas, מצעד מרשים, צבעוני ומרהיב ובו תחפושות, אמנים ושלושה מלכים המחלקים טונות של ממתקים לכל מי שרק חולף לידם. בערב זה כל המשפחות יוצאות לחזות בהגעת המלכים לאורך מסלול התהלוכה, מנופפות להם לשלום ואוספות מן הממתקים שהמלכים משליכים. אין ספק שזהו אחד החגים המקסימים ביותר בספרד אולם קחו בחשבון שה- 6.1 הוא יום חופש ציבורי והחנויות סגורות.


מנהגים ומסורת:

הסמלים המצחיקים והפופולריים ביותר של חג המולד בברצלונה הם ה"טיו דה נדאל" ובמיוחד ה"קאגנר".
 ״קאגנר״ – או 'המחרבן' בשפה המקומית, הוא פסלון מוזר או חמוד שלפי האמונה והמסורת בקטלוניה מביא מזל בבית בעליו. בדרך כלל, הוא ממוקם באופן אקראי בין הדמויות המסורתיות בסצנת הולדת ישו.

״קאגנר״ הוא דמות שמקורה כנראה באגדות יורדי ים קטלאנים עוד מהמאה ה-19. מדובר בדמות של נער חצוף שמפיל את מכנסיו, סוגר את אחוריו, ועושה את צרכיו כדי לדשן את האדמה, ולראשו הוא חובש את ה'ברטינה'- כומתה אדומה אשר מיוחסת לקטלאנים. בשווקי החג השונים ניתן למצוא את ״המחרבן״ בגדלים שונים, ובשל הפופולריות המטאורית שלו כמזכרת בלתי נשכחת מהעיר ברצלונה, ״קאגנר״ עבר שדרוג וכעת הוא מוצג בדמויות מפורסמות אחרות אשר יושבות ומחרבנות, בינהן ניתן למצוא את פוטין, אובמה, מסי וחברים נוספים.


אבל זה לא הכל…הכירו את 

״טיו דה נאדל״ או ״קאגה טיו״– 'בול העץ של חג המולד'. זוהי מסורת אפילו יותר הזויה מה״קאגנר״ שנחגגת כבר לפחות 200 שנה בקטלוניה ובחלקים נוספים בספרד. מדובר על בול עץ בעל פרצוף מחייך העומד על 2 רגלי עץ עם הברטינה- אותו כובע קטלאני אדום.

מקורו של 'קגה טיו' (שמשמעותו ״בול העץ המחרבן״, כן כן- שוב קקי) כנראה מהמנהג הפגאני של הפיניאטה המקסיקנית. 


החל מתחילת דצמבר, כל משפחה בקטלוניה ממקמת את בול העץ בבית בסלון. הילדים במהלך חודש דצמבר נותנים לבול העץ כל ערב מעט אוכל, מכסים אותו בשמיכה כדי שלא יהיה לו קר חלילה וחס, ובקיצור- דואגים לו כאילו היה בשר ודם. ולמה?! כי הילדים בקטלוניה מאמינים בלב שלם, שבול העץ יעניק, או יותר נכון- יחרבן להם את המתנות בחג המולד!! ואכן, בערב החג, הילדים מצטיידים במקלות ומרביצים לקאגה טיו תוך כדי שהם שרים את שיר העם המסורתי על מנת שהוא יעשה את צרכיו בצורת מתנות. בצורה מסורתית המתנות היו טורונים (ממתק מסורתי לחג המולד) אולם כיום מדובר כמובן על מתנות החג השוות.

וכן- אנחנו יודעים איך זה נשמע(= אבל היי…סיפור המכבים יותר מגניב?! לא נראה לנו(:
שווקי חג המולד בברצלונה:


אין ספק שמצב הרוח שלנו מתרומם פלאים בתחילת דצמבר כאשר אורות חג המולד נדלקים. למען האמת, שכבר חודש לפני חג המולד- כבר מה-24/11 אורות החגים נדלקים!

זה אירוע שרבים מחכים לו בציפייה כיוון שהוא הופך את העיר למופע אור נוצץ בכל ערב.

שווקי חג המולד המסורתיים צצים ברחבי העיר, ואחד המרהיבים ביותר הוא 'פירה דה סנטה לוסיה':Fira de Santa Lucia


שוק זה נמצא ממש מול הקתדרלה הגותית בעיר העתיקה, ומתקיים באופן מסורתי כל שנה כבר משנת 1786. בשוק זה ניתן למצוא את סמלי החג השונים ביניהם עצי אשוח, דמויות לסצנת הלידה, פסלי ״קאגנר״, ״קאגה טיו״ ועוד. בימים מסוימים מתקיימות פעילויות לילדים ברוח החג. 


השוק יהיה פעיל בין ה-25/11 עד ה-23/12 בין השעות 11:00-20:30 ובסופי שבוע 10:00-21:30.


ישנם עוד שווקים רבים ששווים ביקור כמו זה שבסגרדה פמיליה.
Fira de nadal Sagrada Familia

שוק זה קיים כבר מאז 1962 והוא התחיל דרכו מכיוון שכבר לא היה מקום לדוכנים נוספים בשוק הכריסטמס ברובע הגותי מול הקתדרלה. יריד חג המולד הזה מאורגן מדי שנה ברחבת ה'סגרדה פמיליה' ומתחיל בסוף נובמבר. הדוכנים הרבים הממלאים את הרחבה מחולקים לחמישה אזורים: אזור עצי חג המולד והצמחים, אזור הפסלים בו ניתן למצוא דמויות מסורתיות (כמו הקאגנר, טיו דה נדאל, ישו התינוק וכו...), אזור הקישוטים לחג המולד, אזור המזכרות שבו תמצאו תכשיטים, עבודות יד ובגדים, ואזור האוכל בו אפשר ליהנות ממטעמי חג המולד, ממתקים, ערמונים, צ'ורוס חם ועוד.

השוק מתקיים בין ה-25/11 עד ה-23/12.
Feria de navidad en el Port Vell
 יריד חג המולד בנמל הישן

יריד נוסף וכיפי במיוחד ממוקם בנמל הישן הנמצא בסוף הרמבלה ליד הפסל של קולומבוס, והוא אוסף תחנות ופעילויות בשטח של 5,000 מ"ר. כמובן, שם תמצאו את עץ חג המולד הגדול והמואר, סצנת המולד צפה, וקרוסלה קלאסית. בין כל התחנות מתקיים מתחם גסטרונומי ופעילויות למבוגרים וילדים. ימים: מ-9 בדצמבר 2022 עד 5 בינואר 2022. השעות הרגילות יהיו מ-10:00 עד 22:00 אם כי בהתאם לימים זה עשוי להשתנות, לכן אנו ממליצים להתייעץ באתר האינטרנט שלהם.
בסמוך אליו תמצאו קרקס מרהיב:

ה-Circ Raluy

זהו קרקס שהוקם על ידי משפחה קטלאנית בשם ראלוי. הקרקס פותח את שעריו מדי שנה בסוף נובמבר ועד סוף פברואר. הקרקס עבר בן ארבע יבשות עם המופע שלו, מה שהופך אותו לאחד הקרקסים החשובים והנודעים. במהלך השנים הוא זכה לביקורות מדהימות ופרסים בינלאומיים, וכיום מדובר כבר על 5 דורות של אמנים, שהתחיל על ידי לואיס ראלוי, אקרובט ואיש קרקס.

המחיר נע בין 6 ל-12 אירו תלוי במקום המושב. למידע לחצו כאן.רחובות מוארים: 


אורות החג נדלקים מדי שנה ונקראים בקטלאנית Els llums de Nadal

אווירת חג המולד בברצלונה למעשה מתחילה כאשר אורות החג נדלקים בסוף נובמבר (23 בנובמבר ב-2023) ונשארים דולקים עד ה-7 בינואר. ישנם אורות ב- 400 מיקומים ורחובות שונים ברחבי העיר, וביחד מכסים מרחק כולל של 100 ק"מ.


שדרת 'לה רמבלה' המפורסמת מקבלת טאץ' מיוחד והופכת לשדרה זוהרת כמו באגדות.

 מזרקת הקסם המופלאה של בהר היהודים היא גם חלק מאורות חג המולד של ברצלונה עם מופע מים ומוזיקה מיוחד. זכרו להתלבש חם!

מזרקת הקסם מככבת גם במופע הספירה לאחור של השנה החדשה של ברצלונה.


הרחובות המוארים והיפים ביותר הם: פאסג׳ דה גרסיה, פורטל דל אנחל, וייה לייטנה, ושדרת הרמבלה המפורסמת. כיכר העירייה (פלאסה סנט ג'אומה) בלב הרובע הגותי גם יפהפה שכן בו נמצא עץ חג המולד המרכזי והענק, וסצנת המולד הרשמית המשתנה מדי שנה.
בנוסף, אל תפספסו את מופע האורות המרהיב של בית החולים סנט פאו – בית החולים סנט פאו הוא מתחם בניינים בסגנון 'מודרניסטה' מופלא שתוכנן על ידי האדריכל האגדי ומורהו של גאודי- לואיס דומנק אי מונטנר. המבנים במתחם כולו עטויים מלמטה ועד מעלה בתאורות חג המולד ותצוגות האור מתחילות מה-22 בנובמבר 2022 עד ה-15 בינואר 2022 והופכים אותו ל"גן חג המולד".

בין השעה 18:00 עד 22:30 המבקרים יכולים ללכת לאורך המתחם שנראה כמו סצנה הלקוחה מהאגדות, שכן המתחם מואר באורך 1.5 ק"מ עם מיליוני אלומות אור חגיגיות וסצנות חג המולד.

למידע נוסף ולאתר הרשמי לחצו כאן.


עוד מבנה שאסור לפספס הוא כמובן קאסה באטיו, של האדריכל הנודע- גאודי! המבנה כולו מואר בתקופת חג המולד בתאורה מרהיבה המדגישה עוד יותר את יופיו של הבניין המשוגע והמיוחד!
קניות:

 Black Friday

ברצלונה היא אחת הערים המובילות באירופה לקניות חג המולד, ועונת הקניות יוצאת לדרך ב-25 לנובמבר עם ה-Black Friday בחנויות ומרכזי קניות רבים. מכיוון שרוצים שרק נבזבז, נבזבז ונבזבז, במרכז העיר ברצלונה, החנויות יהיו פתוחות בכל ימי ראשון של דצמבר והשבוע הראשון של ינואר, כמו גם בימי החג הציבוריים ה- 6 בדצמבר וה-8 בדצמבר.

בנוסף, אל תפספסו את-


קניות ב- 24-26 בדצמבר

ב-24 חלק מהחנויות פתוחות כל היום בעוד שחנויות מסוימות פתוחות רק חצי מהיום. 
החנויות יהיו סגורות בברצלונה גם ביום חג המולד ה- 25 בדצמבר וה- 26 בדצמבר.


מה עושים כשאין שופינג?!? זהו זמן נהדר להזמין סיורים עם ברצלולה! למידע המלא על הסיורים וההרשמה לחצו כאן.


חנות Kathe Wohlfart

לחובבי המזכרות שבינכם אסור לפספס את החנות 
המעוצבת ברוח חג המולד. בעליו של החנות הם דור שני לעסק משפחתי שהתחיל ב-1964, וכיום יש לו סניפים ברחבי אירופה וארה"ב. הבעלים מספר שהכל התחיל כשאביו רצה להעניק תיבת נגינה עבור חייל אמריקאי שהוצב בגרמניה, ומאז העסק קם ושם דגש על מתנות מיוחדות וחגיגיות לאנשים שאנו אוהבים.


כניסה לחנות היא כניסה לעולם צבעוני וקסום, עם שלל קישוטים ואורות מנצנצים. החנות מציעה מגוון רחב של בובות בעבודת יד, בובות עץ מרהיבות כמו מפצח האגוזים המפורסם, דמויות לקישוט סצנת חג המולד, שעוני קוקייה, פסלי זכוכית שנעשו במיוחד עבור החנות, ואינספור קישוטים לבית ולעץ חג המלד ועוד.אוכל ומסעדות:

החלק הטוב ביותר בתקופת החגים הם המאכלים שאוכלים רק באותה תקופה של השנה וכמובן, לא חסר פינוקים עונתיים שניתן למצוא גם באוכל הקטלאני לחג המולד. המנות המלוחות עשירות ולבביות, והמתוקים מעוררי תיאבון ומחממים את הלב. לרגל חג המולד הקטלאני האהוב עלינו, הנה המאכלים האופייניים ביותר שניתן למצוא כאן!


Sopa de Nadal/ Sopa de gallets- מרק חג המולד

המרק המסורתי הזה הוא הדבר הראשון שעולה לראש כאשר הקטלאנים חושבים על ארוחת החג. הוא מורכב אטריות בצורת קונכייה גדולות וכל זה לצד כדורי בשר מנחמים. המרק הנהדר מכיל עוף, בקר וחזיר.


Canalons- קנלוני קטלאני

בדרך כלל נשארים לא מעט שאריות בשר לאחר סעודת חג המולד, כך שעל פי המסורת, ב-26 בדצמבר (שהוא גם חג בקטלוניה - חג סנט אסטבה) מכינים משאריות הבשר את הקנלוני. ממלאים פסטה עבה עם בשר, עוף וחזיר, מפזרים מעל בשמל וגבינה מותכת, והנה לנו מנה מחממת את הגוף והנפש. אסור לפספס מאכל זה בחג המולד, זהו ללא ספק מנת החג הקטלאנית האהובה ביותר.


Rostit de Nadal- רוסטיט דה נדאל

המקביל לצלי חג המולד היא המנה המסורתית והחשובה ביותר במסורת הקטלאנית. ברווז או עוף קלוי עם שזיפים מיובשים, צנוברים ונגיעה של קינמון. המנה הזו בהחלט מזכירה את העבר המורי של ספרד.


ובגזרת המתוקים….


Torron טורון

ברחבי ספרד תמצאו בתקופת החג קינוח ייחודי וטעים במיוחד ושמו ״טורון״. זהו המתוק הסורתי של חג המולד המפורסם והטיפוסי ביותר. מדובר בבר נוגט העשוי שקדים, דבש, ביצה וסוכר. ותראו אותו בכל מקום לאורך עונת החגים. יש שפע של סוגי טורונים לבחירה, כולל שוקולד, פיסטוק ומה לא!


פאנאייטס וערמונים

מתוק מסורתי המתחיל למלא את כל המאפיות בעיר כבר מחודשי הסתיו הוא ה- Panallets. תקופת הסתיו בברצלונה נקראת Castañada, מהמילה הספרדית - castañas - ערמונים!

בתקופה זו שיטוט בעיר ברצלונה ממלא את האף בריח הערמונים הקלויים, הנמצאים בכל פינת רחוב. לצידם, באותם הדוכנים, תמצאו גם בטטות צלויות ומתוקות.

בנוסף להם, תמצאו כמובן את ה-Panellets: כדורי מרציפן מכוסים בצנוברים, אותם ניתן למצוא בכל מאפייה בברצלונה בתקופה הזאת.

בקטלאנית המשמעות הוא לחם קטן. הפאנאייטס הם עוגות קטנות או עוגיות בצורות שונות, בעיקר עגולות, עשויות בעיקר ממרציפן (משחה העשויה שקדים וסוכר) כשהפופולריים ביותר הם הפנייטס המכוסים בצנוברים, ולכה מביצה.

זהו מזון עשיר בקלוריות, בדיוק כמו ערמונים ובטטה, כדי שנרפד עצמנו בשומן וקלוריות כדי להיות ערוכים לחורף.


לא נשאיר אתכם בלי המלצות….

2 מקומות מומלצים לחג המולד 2022 בברצלונה! -אז כמובן שבובו והופמן תמיד שוות ביקור אבל הפעם תרשו לנו להכיר לכם שני בתי קפה שביקור בהן הוא פשוט חוויה בלתי נשכחת-

Granja Dulcinea

בית הקפה המקסים, המוחבא והעתיק הזה שנקרא גראנג׳ה דולסינאה, נולד בשנת 1941 והוא אחד המקומות היותר סודיים ואותנטים של ברצלונה. מגיעות לכאן משפחות דורות על גבי דורות לשתות שוקו חם, מאפה מסורתי, צ׳ורוס ושאר מטעמים.


בקפה המקסים הזה ניתן למצוא שלל מטעמים מסורתיים כשהמפורסם שבהם הוא הצ׳ורוס והשוקולטה- השוקולד החם, ממנו נהנו גם דמויות חשובות של העיר כמו פבלו פיקאסו.

בשוקולוטריה המיוחדת הזו תוכלו לחזור בזמן לשנים בהם המסעדות היו מלאות ברהיטי עץ מהודרים, ממש כמו בשנות ה-40. במקום תוכלו להנות מקינוחים רבים אחרים כמו פלאן, קרמה קטלנה, פצצת קצפת, טורון ועוד ועוד.לגראנג׳ה דולסינאה תוכלו להגיע איתנו במהלך סיור השוקולולה- סיור המוקדש כולו למתוק! אם הדם הזורם לכם בגוף עשוי משוקולד- אל תפספסו את הסיור הזה! למידע המלא לחצו כאן.


מקום נוסף שהוא חובה לימי החורף הקרירים הוא-

Casa Amatller

קאסה אמטייר 
הוא בניין מודרניסטה מפואר הצמוד ל'קאסה באטיו' המפורסם של גאודי ברחוב פסאג׳ דה גרסיה היוקרתי, והוא פנינת אדריכלות מודרניסטית שנבנה בשנת 1900. הבניין נבנה על ידי האדריכל ג'וזפ פוץ' אי קדאפלק עבור השוקולטייר המפורסם 'אנטוני אמטייר'. כיום המקום משמש מוזיאון ובקומת הכניסה בבניין נמצא בית קפה בו אפשר להנות מכוס השוקו הטובה בעולם!
 שוקו כמו שהכינו למלכה, מהשוקולד האיכותי ביותר, מלווה בכתר קצפת וטוסטונים מלחם מקומי. 


המלצה שלנו- אל תלכו לבד! לבית הקפה אנו מגיעים במהלך הסיור החינמי ע״ב טיפ שלנו- המסע בעקבות גאודי והמודרניסטה! תזכרו- sharing is caring! למידע המלא על הסיור וההרשמה לחצו כאן.

מזג אוויר:על אף שברצלונה היא עיר אירופאית, לפני הכל- היא עיר ים תיכונית! ועל כן, יחסית לאחיותיה השכנות פריז, לונדון, אמסטרדם וברלין- מזג האוויר פה מנצח ובגדול! בחורף כמעט אין גשם, רוב הימים שמשיים ויפהפיים, ואין ספק שזוהי אחת הסיבות שברצלונה כל כך אהובה על התיירים בתקופה הזו.

בדצמבר הטמפרטורה באמצע היום בצל נעות סביב ה-15 מעלות ויורדות לבין 6-10 מעלות בשעות הבוקר המוקדמות והערב.
 אז ארזו סוודר, צעיף וג'קט, והמלצה אישית לסובלים מקור - בגדים תרמים. 
מזג האוויר מושלם לקניות ולאלה מכם שמעוניינים בשלג ניתן לקפוץ לרכס הרי הפירנאים (שעתיים נסיעה) או לאנדורה (3 וחצי שעות נסיעה).


לסיכום

ברצלונה היא עיר יפהפה בכל עונות השנה, אולם אין ספק שבחג המולד היא יפה אפילו עוד יותר.

האורות מנצנצים, המאפיות מלאות מתוקים מסורתיים, מזג האוויר כיפי ונעים, והרחובות מלאים אנשים מחוייכים.

אז קחו לכם כוס שוקו חם ביד, לכו לשוק הכריסטמס המיוחד, הצטרפו לסיורים שלנו, ובואו לחגוג את כריסטמס ביחד איתנו!


ความคิดเห็น

ได้รับ 0 เต็ม 5 ดาว
ยังไม่มีการให้คะแนน

ให้คะแนน
bottom of page