מוזיאונים בברצלונה: המדריך המלא!


חברים, ברוכים הבאים לבלוג המוזיאונים, הגלריות והמונומנטים שאסור לכם לפספס בברצלונה!

נתחיל ונאמר- הבלוג הזה לא קצר (בלשון המעטה), כי בעיר כמו ברצלונה החיה ונושמת תרבות- אי אפשר לתמצת היצע כה גדול של מוזיאונים בבלוג אחד. מה שבטוח- אם אתם חובבי אמנות ותרבות, הבלוג הזה- הוא התנ״ך שלכם!

אז בואו נתחיל...


מה לא נאמר על ברצלונה עיר האמנות, הטאפאס והכדורגל?! אנשים טובים וחייכנים, ים, הר, נוף אורבני, קולינריה משובחת, חיי לילה שוקקים, מסעדות מעולות וכמובן- המון המון תרבות!

אז מעבר להכרת העיר דרך הרגליים עם הסיורים של ברצלולה, תמיד כיף לשלב בחופשה גם תרבות ואמנות וכך להכיר את העיר מנקודת מבט נוספת.


בבלוג זה החלטנו לעשות לכם סדר אחת ולתמיד עם שפע המוזיאונים, התערוכות והמונומנטים השונים הנמצאים בבירה הקטלאנית, כך תוכלו לבחור ביתר קלות באיזה מהם תבקרו בחופשה שלכם בברצלונה.


מומלץ לשמור את הבלוג במיוחד אם אתם מגיעים לברצלונה כאשר יש סיכוי לגשם. מוזיאון הוא מקום מצוין להעביר בו ימים גשומים ועדיין להנות ממה שיש לעיר להציע.לנוחיותכם חילקנו את המוזיאונים לתחומי עניין שונים:

מוזיאונים ומונומנטים לילדים (וגם למבוגרים).

מוזיאוני אמנות

מוזיאוני אדריכלות

מוזיאוני היסטוריה

מוזיאוני יהדות

מוזיאונים מחוץ לעיר


מספר נקודות חשובות!!

-הזמינו כרטיסים מראש: יש להזמין לכל האתרים השונים בברצלונה כרטיסי כניסה מראש. במידה ולא תעשו זאת, בעת הגעתכם למקום ייתכן מאוד שלא תוכלו להיכנס בשל תפוסה מלאה.

-עלויות ושעות הפעילות עלולים להשתנות בהתאם לעונות השנה ובהתאם לחגים ואירועים המתקיימים בעיר. לפני ביקורכם באתר' בדקו באתר הרשמי את שעות הפעילות.

נגישות: ככלל, העיר ברצלונה דואגת להנגשת המרחבים והאתרים השונים בה, אך יש לוודא את נושא הנגישות מול כל אתר בנפרד על מנת לקבל את מלוא המידע לפני ביקורכם.


לפני שנציג את המוזיאונים, התערוכות והמונומנטים השונים קבלו ארבעה טיפים שווים שיכולים לשדרג לכם את החוויה בחופשה שלכם בברצלונה:


1. יום ראשון הראשון של החודש!

נמצאים בברצלונה ביום ראשון הראשון של החודש? התמזל מזלכם! השאלה כמעט הכי נפוצה ששואלים אותנו היא "מה עושים בברצלונה ביום ראשון?". אמנם חלק מהחנויות סגורות כי זהו יום החופש השבועי, אבל לברצלונה יש עוד כל כך הרבה דברים שניתן לעשות ביום זה, ביניהם לבקר במוזיאונים המגוונים והמדהימים שלה! והכי כיף שאפשר להנות מכל התרבות הזו גם בחינם! בכל יום ראשון הראשון של כל חודש, מוזיאונים רבים בעיר פותחים את שעריהם ובחינם: המוזיאון ההיסטורי של קטלוניה, מוזיאון פיקאסו, המוזיאון הלאומי לאומנות, מוזיאון המוזיקה ועוד מוזיאונים רבים שרק מחכים שתגיעו לראות את אוצרות התרבות שיש לברצלונה להציע לכם! לרשימה המלאה היכנסו לבלוג שלנו ״לראות את ברצלונה בחינם״.