ברצלולה תורמת לקהילה

עודכן: 16 באוג׳

אין ספור סיפורים, רגעים, אתרים ומונמנטים יפים שאפשר לספר, לחוות ולראות בעיר ברצלונה היפיפה אשר גורמים לנו –המדריכות בחברת ברצלולה, להתאהב בעיר כל יום מחדש. בנוסף - אין לנו שום ספק שהקהילה הישראלית בברצלונה, שאנחנו מהוות חלק ממנה, גורמת לנו להרגיש חיבור חזק וחם עוד יותר למקום בו בחרנו לגור.

לקהילה הישראלית בברצלונה חברים רבים אשר סיבות מגוונות הובילו אותם לגור בעיר הנפלאה הזו. למשל אני, עדי, הגעתי בעקבות השורשים של סבי הקטלאנים שנולדו וגדלו בברצלונה, כך שמגיל צעיר ידעתי שיום אחד גם אני אמצא את עצמי גרה כאן. ואילו הסיפור של ליאנה שונה לחלוטין - היא הגיעה לעיר בעקבות אהבתה הגדולה לבן זוגה הקטלאני, אותו הכירה במזרח, וכבונוס התאהבה גם בעיר ברצלונה. חברי קהילה רבים מגיעים לכאן בעקבות עבודה, לימודים, אהבה, שורשים ואפילו ממש במקרה במהלך חופשה התאהבו בברצלונה. המשותף והמחבר בין כולם הוא הרצון שלנו להרגיש את תחושת השייכות, תחושת הקהילתיות, לחגוג יחדיו את החגים היהודים וכן לדבר קצת בעברית! תמיד ישראלים אוהבים להרגיש כמה שיותר כמו בבית, גם שהם רחוקים מהמולדת, ואכן - אין ספק כי הקהילה הישראלית בברצלונה עושה פעילות ענפה בתחום זה. הקהילה מייצרת תחושת ביתיות ומשפחתיות - וכאן גם הפעילות של ברצלולה נכנסה למשוואה – מניע אותנו רצון חזק לתת בחזרה לקהילה שאנו חלק ממנה, וזאת דרך פעילויות כיפיות וחברתיות מגבשות שיגרמו לחיזוק תחושת הקהילתיות. ומה יותר טוב מאשר לטייל ביחד? 😊


שנה חדשה – פרויקט חדש לכבוד הקהילה הנפלאה שלנו החלטנו לצאת בתחילת השנה העברית בפרוייקט חדש! לאורך כל השנה נצא בפעילויות חברתיות ומגבשות לכל חברי הקהילה, ללא מטרת רווח – וכמובן הכל "דרך הרגליים" בסיורים המגוונים והרבים שיש לברצלולה להציע.