איך לאכול כמו מקומי

עודכן: 13 באוג׳

ישראלים רבים מתקשים להבין את הקולינריה הספרדית. הם מגיעים לברצלונה ויוצאים בתחושה שהאוכל לא רק לא טעים, אלא גם יקר. אז בואו אגלה לכם סוד- כנראה שרוב הישראלים לא יודעים איפה לאכול כאן. האמת, אני מבינה מאיפה זה נובע כי על אף שברצלונה היא עיר ים-תיכונית, הקשר בין האוכל שלהם לאוכל שלנו רחוק כמו המרחק מפה לישראל (אם יש בכלל קשר). באופן כללי תתקשו למצוא ירקות בתפריט, הבאגט קשה מאוד לחיך הישראלית הרגילה לפיתה וחלה נימוחה, והבשר הוא ברוב המקרים בשר חזיר. גבינות רכות כמו הקוטג' והיוגורט התחלפו לגבינות קשות ושמנות, ואם תזמינו סלט יתברר לכם שיש בו יותר מרכיבים מן החי מהירקות עצמם. המלצתי אליכם- אם אתם רוצים ליהנות מהאוכל בברצלונה, וותרו על ההשוואות ותתחילו לאמץ את המטעמים המקומיים.

עם עובדות לא ניתן להיתווכח. המטבח הספרדי ובפרט-המטבח הקטלאני נחשב לאחד המטבחים המשובחים בעולם הקולינארי. השף פראן אדרייה זכה בתואר השף הטוב ביותר ומסעדתו נבחרה חמש פעמים למסעדה הטובה בעולם, ונכון מאוד- הוא קטלאני. בכלל, בכל אזור קטלוניה ישנן מסעדות שזכו במצטבר מעל ל-50 כוכבי מישלן! אז במקום לשפוט את הקולינרייה המקומית, בואו וננסה להבינה, וכדי להבינה- צריך לדעת איפה לאכול, וממש לא צריך להתרחק יותר מדיי מהראמבלה.


אז בדיוק כמו בתל אביב, ברצלונה משתבחת לא רק בקולינרייה המקומית, אלא גם באין סוף מסעדות בינלאומיות- מסעדות אסיאתיות, המבורגריו