מדריך האוכל הקטלאני השלם

עודכן: 16 באוג׳

חבל קטלוניה הוא החבל הצפון מזרחי בספרד וממוקם על חופי הים התיכון וגובל עם צרפת. האיזור ניחן בקולינריה משובחת ואם יש משהו שהקטלאנים אוהבים יותר מכל, זה את האוכל שלהם! למעשה, הקטלאני הטיפוסי (על אף היותו רזה), כנראה אוכל יותר מכל אחד מאיתנו, רק שהוא פשוט לוקח את הזמן לאכול, מפזר את ארוחותיו לאורך כל היום, וקובע את סדר היום מארוחה לארוחה. אין ארוחות קצרות בספרד, ישיבה ליד השולחן, במסעדה או בבית, נחשבת לפעילות משמעותית שיש להקדיש לה תשומת לב ולעשותה בנינוחות. על כן, כל ארוחה היא פעילות חברתית חשובה, המלווה תמיד בשתייה מרובה של יין ובירה. להלן תיאור קצר של יום ארוחות קטלאניות, מארוחת הבוקר לארוחת הערב, עם המאכלים הטיפוסיים המקומיים: להמלצות על מסעדות בברצלונה יש להיכנס לבלוג ״איך לאכול כמו מקומי״.


El Desayuno - ארוחת הבוקר

בבתי הקפה האותנטים בברצלונה, אל תצפו למצוא ארוחת בוקר עשירה וגדולה כמו שאנו הישראלים מכירים ואוהבים. ארוחת הבוקר בקטלוניה נחשבת לארוחה הקטנה ביותר של היום, ורבים מעדיפים פשוט לדלג עליה ולאסוף קפה בדרך לעבודה. ארוחת בוקר טיפוסית בברצלונה תכלול קפה, בדרך כלל "קפה קון לצ'ה"- קפה עם חלב חם (הכי קרוב לקפה הפוך שתמצאו), או "קורטדו"- המזכיר מקיאטו, אספרסו עם נגיעת חלב. לצד הקפה יגיע לרוב קרואסון או צנים. לקטלאנים הנועזים, טוסט עם שום ושמן זית נחשב למעדן בריאות לפתוח איתו את הבוקר ובסופי השבוע כשיש זמן להקדיש לארוחה, לרוב יבחרו הקטאלנים ב"בקיני", סנדוויץ-טוסט ובו נקניק וגבינה.

אנחנו הישראלים אוהבים לפתוח את הבוקר שלנו עם ארוחת בוקר גדולה ומפנקת, אז כנסו לבלוג הבראנצ׳ים השווה שלנו ותפתחו את הבוקר בברצלונה כמו מלכים.